Εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο της Εθνικής Εορτής της 28ης Οκτωβρίου

28oktwbriou

Σας γνωρίζουμε ότι την Παρασκευή 26 Οκτωβρίου 2018 και ώρα 8:30 π.μ., θα πραγματοποιηθεί εορταστική εκδήλωση για την επέτειο της Εθνικής Εορτής της 28ης Οκτωβρίου 1940 και θα τιμηθεί η ελληνική σημαία στον χώρο του σχολείου μας. Την εορτή έχουν προετοιμάσει οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε’ τάξης με τους/τις εκπαιδευτικούς τους. Όλοι οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών του σχολείου μας είναι προσκεκλημένοι/ες στην εορταστική αυτή εκδήλωση.

Μετά το πέρας του εορτασμού και περί ώρα 10:00 π.μ., όλοι/ες οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν απ’ το σχολείο –και συνεπώς δε θα λειτουργήσει το Ολοήμερο Πρόγραμμα- εκτός από τους/τις μαθητές/τριες του Στ1 & Στ2 τμήματος, οι οποίοι/ες μαζί με τον σημαιοφόρο, τους/τις παραστάτες/τριες, τον υπεύθυνο κατάθεσης στεφάνου και με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών κ.κ. Χονδρού Παναγιώτη και Λεβεντάκη Σοφίας, θα μεταβούν στο Κενοτάφιο του Λεωνίδα στις 11:15 π.μ. και θα συμμετέχουν στο προσκύνημα-κατάθεση στεφάνου. Μετά το πέρας της τελετής, τους/τις μαθητές/τριες θα παραλάβουν οι γονείς/κηδεμόνες τους από τον χώρο του Κενοταφίου.