eikona sxoleio wide

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΤΑΚΤΙΚΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ

a21 Microsoft Office Word 1

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Το  Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Σπάρτης προσκαλεί όλα τα μέλη του σε Τακτική Γενική Συνέλευση, σύμφωνα με το ισχύον καταστατικό του Συλλόγου.

Τα θέματα που θα μας απασχολήσουν είναι τα εξής

• Απολογισμός πεπραγμένων (και ταμειακός) της προηγούμενης σχολικής χρονιάς  από την ανάληψη καθηκόντων του νέου Δ.Σ.
  • Εκτίμηση-συζήτηση της τρέχουσας σχολικής πραγματικότητας με την παρουσία και της διευθύντριας του σχολείου μας κας Ελένης Δαράκη.
  • Προγραμματισμός δράσεων για τη νέα σχολική χρονιά (εκδηλώσεις, εκδρομές, ημερίδες, επιστημονικές συζητήσεις).
  • Τρόποι οικονομικής ενίσχυσης του συλλόγου.

Η Συνέλευση θα πραγματοποιηθεί την 11η Οκτωβρίου 2017, ημέρα Τετάρτη και ώρα 18:30 στο χώρο του σχολείου μας.

Οι Γενικές Συνελεύσεις είναι σημαντικές για την αποτελεσματική λειτουργία του συλλόγου! Αποτελούν το ανώτατο όργανο, στο οποίο καθορίζονται οι προτεραιότητες και οι στόχοι μας. Είναι σημείο συνάντησης και γνωριμίας μεταξύ μας , καθώς και συζήτησης των αναγκών και αιτημάτων μας.

Παρακαλούμε να μη λείψει κανείς. Η συμμετοχή όλων είναι απαραίτητη.

Για πρόσθετες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με οποιοδήποτε μέλος του Δ.Σ  στα τηλέφωνα και e-mails που έχουν γνωστοποιηθεί εγγράφως.

Με τιμή,

ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ